Cahit Karaç

KIYAMET NASIL KOPACAK VE SONUCU

 

 Kıyamet nasıl kopacak; Evren, evren içindeki her şeyi ile birlikte sürekli zamanın tersine sola doğru fırtınada oluşan hortum misali dönerek hem hayatı bütünüyle hareketli tutup dünyamızdaki varlıkların yaşamalarını sağlayacak bir şekilde uzay boşluğunda uçucu gazı ile şişirilmiş bir balon misali sürekli şişip genişleyip büyüyerek sonsuzluğa doğru sürekli yükselmektedir.  Elbette ki bu yükselişin sonunda evren de tıpkı elimizden kurtulup gökyüzüne doğru yükselişe geçen balonun iç basıncının direncinin dış basınca yenik düşüp patlaması gibi evrende uzay boşluğundaki sürekli yükselişiyle bir gün tıpkı balon misali iç basınç dış basınca karşı mukavemetini yitirdiği nokta da patlayacaktır.

Bu öyle bir patlama olacak ki, siz dünyayı bir kenara bırakın. Evren hallaç pamuğu gibi savrulup tarumar olacak. Tıpkı elimizde uçurup oynadığımız boyalı balonların patlaması gibi.

Burada belki bilmeyenlerin aklına şu soru gelebilir. Uzay boşluğu ne kadar büyük ki, milyarlarca yıl evren bu şekilde yükseliyor da hala sona gelinmedi. Denile bilinir. Ancak…

View original post 187 more words

Advertisements